Ikväll har jag mamsfritt i MIN koja! Så med andra uff är alla pingel välkomna att hålla mig sällskap *fnrr* Jadå jadå ni grabbar får så klart också komma bara ni tar med er KORV och bira så det blir lite raj-raj!

Och anledningen till att jag ska vakta mina domäner 1 liten stund ikväll är att matte ska fnatta iväg till nån koja som heter Scandinavium här i mitt Gbg. Där ska visst 1 massa 2-beningar sjunga i 1 sångtävling som heter Melodifestivalen och det hela visas tydligen på TV också. Bara inte mattes nylle syns i närbild så..Huffa!
Men hur som helst så är det lite märkligt. Jag menar..varför fnatta iväg till nån annan koja och kolla när man kan ligga hemma i soffan med pingel å bira och se på alltihop, liksom *fnrr* Eller hur?!
*FnattFnatt* från Sture