Fy, nedräkningen har börjat och då är det två veckor kvar. Blä! Har hållit på med smådjur fram till klockan två då jag tog lunch. Nu är klockan snart tre och jag har tappat all lust att göra någonting. Slutar fyra och kommer då gå hem från ett stökigt jobb. Önskar jag hade en städerska som kunde hjälpa mig såna här dagar.
Måste handla när jag åker hem. Ska försöka ge mig på att göra flädersaft idag. Inte för att den kommer gå att dricka idag men om tre-fyra dagar så. Kommer säkert smaka skit och vara fullt av små flugor i. Måste komma ihåg att inte bjuda någon av mina vego vänner på den saften. tihi
Funderar mer och mer på att ta en ensam hotelnatt igen. Skull behöva den sömnen som jag får såna nätter. Somna själv och äta hotelfrulle ensam. Tro det eller ej så är det faktist skönt. Även ganska skönt att äta middag själv. Har gjort det ett par gånger. Folk tittar konstigt på en när man sitter på restaurang ensam men det kan jag bjuda på.
Nej, göra ett sista ryck för jobbets skull.
Kram på dig