|
|
|
Må
|
Ti
|
On
|
To
|
Fr
|
Lö
|
Sö
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|
Juli (2014) |
|
|
|
(1) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(8) |
|
(7) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(10) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(7) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(8) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(7) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(3) |
|
|
(263) |
|
(1) |
|
(4) |
|
(6) |
|
(14) |
|
(0) |
|
(1) |
|
|
|
|
Inlägg: 289 |
Kommentarer: 157 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiden går fort när man har roligt !!!
Ja, då var även det hemmasnickrade minilägret till ända för den här gången. Det har varit jätte-roliga dagar och trots att vädret inte varit det mest stabila så har vi ändå lyckats att pricka in ridningen mellan skurarna. Så inga droppande kläder eller kippande skor för våran del alltså :-) Mycket trevligt var det dessutom att förlägga det hela på eftermiddagarna så att vi käkade kvällsmat ihop det sista vi gjorde innan vi kvällsfodrade pållarna. Oss själva nattade vi betydligt senare - förskräckligt vilka nattsuddare som huserat i mitt hus dessa dagar :-) Men vad gör väl det när man är ledig !!!
Resultatlista agility mån 10/7
( Då denna gren är väldigt populär så ville tjejerna starta fler än ett varv. Men då reglerna säger att samma ekipage bara får starta 1 gång så bytte dom hästar med varandra vilket gör att resultatlistan ser lite rolig ut då Zorro, den godingen, visade sig från sin bästa sida. Sammanlagt var det 22 starter och mammorna som trodde dom skulle vara ett hot mot småtjejerna diskuterade innan hur många sekunder dom skulle ha i tillägg för att det skulle bli rättvist. Detta hade inte behövts tas upp alls då det visade sig att ingen av de vuxna lyckades göra banan felfritt utan vi blev rejält omkörda av juniorerna J )
1a Meja Bond Zorro 0 fel 1.25 sek
2a Patricia Gustavsson Zorro 0 fel 1.26 sek
3a Cissi Lindberg Ackleja 4 fel 1.15.0 sek
4a Gisela Bond Zorro 4 fel 1.15.7 sek
5a Nathalie Gustavsson Zorro 4 fel 1.16 sek
6a Sofia Sangrud Zorro 4 fel 1.24 sek
7a Elin Lindberg Ackleja 4 fel 1.27 sek
8a B-M Gustavsson Kame’ 8 fel 1.22 sek
9a Jonna Bond Zorro 8 fel 1.38 sek
10a Christa Sangrud Saffier Jet 12 fel 1.48 sek
11a Isabella Wille’n Zorro 16 fel 2.11 sek
Resultatlista träningshoppningen ons 11/7
(ekipagen red samma bana 2 ggr och skulle pricka sin egen tid så gott det gick, den med minst diff vinner. Och några var verkligen duktiga på det här – GRATTIS ! )
1a Patricia Gustavsson Kame’ 0.1 sek
1a Elin Lindberg Valencia 0.1 sek
3e Ann Nele’n Bon Maxine 0.3 sek
4e Alva Wennermark Russin 0.5 sek
5e Jonna Bond Zorro 1 sek
6e Sofia Sangrud Saffier Jet 1.1 sek
7e Meja Bond Hagens Olly 1.3 sek
8e Isabella Wille’n Ackleja 2 sek
9e Natahlie Gustavsson Hoppsan 5.4 sek
10e Amelie Knutsson Chikni Rakli 21.7 sek
Japps, en sån här skulle jag mycket väl kunna tänka mig att äga !
|
14 Juli 2012
| Länk
| Resultat
| 2 kommentarer
|
|
|
|
Resultat brukstävling 24 okt 2010
Placerade hoppning 10 o 20 cm
- Elin Lindberg Ackleja 0 / 0,46
- Sandra Feldt Poppe 0 / 0,48
- Meja Bond Bazza 0 / 0,49
- Alma Johansson Tudor 0 / 0,52
- Jonna Bond Zorro 0 / 0,56
- Elsa de Langhe Rulle 0 / 1,01
- Lukas Lagnevik Salsa 0 / 1,02
Övriga deltagande (utöver dubbelstarter)clear round rosett
- Nils Almerus Edelweiss
- Jacob Lindberg Ackleja
- Sandra Feldt Terana
- Alma Johansson Terana
- Natalie Gustavsson Linus
- Ida Almerus Walkyria
- Sabina Fridlund Bazza
Placerade hoppning 30-
- Josefin Sander Eddie 0 / 0,30
- Moa Falk-Helmersson Midsummer Puck 0 / 0,39
- Andrea Orshammar Mio 0 / 0,41
- Elin Lindberg Ackleja 0 / 0,43
- Sandra Feldt Poppe 0 / 0,49
- Alma Johansson Tudor 0 / 0,51
Övriga deltagande (utöver dubbelstarter) clear round rosett
- Jonna Bond Zorro
- Patricia Gustavsson Kame
- Meja Bond Bazza
Placerade agility barn - junior
- Sandra Feldt Terana 0 / 2,01
- Sandra Feldt Poppe 0 / 2,03
- Wilma Fredriksson Lukas 0 / 2,04
- Meja Bond Bazza 4 / 1,30
Övriga deltagande clear round rosett
- Jacob Lindberg Ackleja
- Natalie Gustavsson Linus
- Patricia Gustavsson Linus
- Jonna Bond Zorro
- Elin Lindberg Ackleja
- Alma Johansson Poppe
- Alma Johansson Tudor
Placerade agility vuxen
- Cissi Lindberg Ackleja 0 / 1,37
- Gisela Bond Zorro 0 / 1,47
- Cajsa Gustavsson Terana 4 / 2,02
- Anna Fredriksson Lukas 4 / 2,14
Rävvinnare och nästa års Lillhubbe arrangör blev :
MOA FALK - HELMERSSON
|
30 Oktober 2010
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
RESULTAT BRUKSTÄVLINGEN LÖR 3/7-2010
Banhoppning bed A:0
- 1a Sofia Sangrud Spirit 40 cm 0,54 sek
- 2a Elin Lindberg Ackleja 30 cm 0,55 sek
- 3a Meja Bond Bazza 20 cm 1,01 sek
- 4a Elin Johansson Terana 10 cm 1,05 sek
- 4a Patricia Gustavsson Putte 30 cm 1,05 sek
- 6a Jonna Bond Zorro 20 cm 1,06 sek
- Meja Bond Bazza 30 cm 1,02 sek D
- Natalie Gustavsson Linus 20 cm 1,20 sek
- Jacob Lindberg Ackleja 10 cm 1,27 sek
- Joel Schuberg Spirit 10 cm 1,12 sek 4 f
- Wilma Fredriksson Lucas 20 cm 1,32 sek 4 f
- Emma Johansson Tuffing 30 cm 1,37 sek 8 f
Handlerhoppning med agilityinslag bed A:0
- 1a Gisela Bond Zorro 0,53 sek
- 2a Charlotte Dellenfalk Helida 0,57 sek
- 3a Helene Dellenfalk Helida 0,53 sek 4 fel
- 4a Cissi Lindberg Ackleja 1,07 sek 4 fel
- 5a Helene Dellenfalk Ulrika Emm 1,17 sek 4 fel
- Cajsa Gustavsson Terana 1,35 sek 4 fel
- Anna Fredrikson Lucas 0,54 sek 8 fel
- Helena Johansson Poppe 1,12 sek 8 fel
- Helene Dellenfalk Lina 1,16 sek 8 fel
- Christa Sangrud Bazza 1,57 sek 8 fel
- B-M Gustavsson Linus 2,12 sek 8 fel
Terrängtrailridning bed A:0
- 1a Elin Lindberg Ackleja 1,32 sek
- 2a Jacob Lindberg Ackleja 1,55 sek
- 3a Joel Schuberg Spirit 2,22 sek
- 4a Elin Johansson Terana 2,30 sek
- 5a Sofia Sangrud Spirit 1,43 sek 4 fel
- 6a Jonna Bond Zorro 2,21 sek 4 fel
- Wilma Fredriksson Lucas 2,49 sek 4 fel
- Patricia Gustavsson Putte 2,47 sek 8 fel
- Meja Bond Bazza 2,52 sek 8 fel
- Natalie Gustavsson Linus 2,54 sek 8 fel
- Emma Johansson Tuffing 2,28 sek 12 fel
Tömkörningstrail bed A:0
- 1a Helene Dellenfalk Helida 1,10 sek
- 2a Helena Johansson Poppe 1,11 sek
- 3a Gisela Bond Zorro 1,15 sek
- 4a Charlotte Dellenfalk Helida 1,17 sek
- 5a Christa Sangrud Bazza 1,29 sek
- B-M Gustavsson Linus 1,51 sek
- Helene Dellenfalk Ulrika Emm 1,09 sek 4 fel
- Charlotte Dellenfalk Ulrika Emm 1,26 sek 4 fel
- Cajsa Gustafsson Terana 1,33 sek 4 fel
- Cissi Lindberg Ackleja 1,15 sek 8 fel
Precisionskörning (pricka sin egen tid)
- 1a Helena Johansson Poppe -
- 2a Meja Bond Terana 1 sek diff
- 2a Charlotte Dellenfalk Helida 1 sek diff
- 2a Charlotte Dellenfalk Lina 1 sek diff
- 5a Cajsa Gustafsson Terana 2 sek diff
- 6a Elin Lindberg Ackleja 3 sek diff
- 6a Cissi Lindberg Ackleja 3 sek diff
- Helene Dellenfalk Lina 4 sek diff
- Gisela Bond Zorro 4 sek diff
- Jonna Bond Poppe 4 sek diff
- Jacob Lindberg Ackleja 4 sek diff
- Helene Dellenfalk Helida 6 sek diff
- Elin Johansson Terana 6 sek diff
- Sofia Sangrud Poppe 10 sek diff
- Helena Johansson Tuffing 54 sek diff
Ett par sådana här mellan varven i lördags hade inte suttit dumt :-) TACK alla kära små rid/stallvänner för en kanonvecka med läger och tävlingar i olika grenar som flutit på väldans bra i värmen. Hoppas vi är taggade att göra om detta igen nästa år. SKÖN SOMMAR PÅ ER !!!
|
5 Juli 2010
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
I år hade vi iallafall tur med vädret....
...om man jämför med i fjol då regnet stod som spön i backen när vi hade våran kvällstävling. Vi hade tom sån tur så att efter 2 stycken smällheta dagar så höll sig solen i moln idag när det var dags för programridning :D Alla ryttare och hästar skötte sig exemplariskt - både på dagens långa uteritt och sen senare på dressyrbanan. Så sträck på er tjejer - NI HAR VARIT KANONDUKTIGA !!
- Meja Bond Bazza Märke 2 65,7 % blå ros.
- Alex Järnkrok Mercurius L:B 2 65,3 % "
- Elin Linberg Ackleja Märke 1 64,5 % "
- Meja Bond Bazza " " "
- Jonna Bond Zorro " 63,6 % gul ros.
- Elin Lindberg Ackleja Märke 2 62,8 % "
- Alex Järnkrok Marwin II L:C 2 61,4 % "
- Sofia Sangrud Spirit Märke 2 60,7 % "
- Sofia Nelson Pärla L:C 1 58,1 % röd ros.
- Sofia Sangrud Spirit L:C 1 57,4 % "
- Patricia Gustavsson Putte Märke 2 55,7 %grön ros
- Ingrid Nelson Pärla Märke 1 52,7 % vit ros.
- Natalie Gustavsson Linus " 50,9 % "
|
30 Juni 2010
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Poängjakten 2009
ALLA som har gjort 5 starter eller fler under säsongen har kvalat in till poängjakten. Man behöver alltså inte ha placerat sig och fått poäng samtliga gånger, men har man däremot deltagit mer än så, så är det de 5 bästa resultaten som räknas. NYTT FÖR I ÅR är att man själv måste ringa och anmäla om vill hämta sitt pris på Bruksmötet den 31:e jan (exakt tid och plats meddelas senare) Bor man långt ifrån så skickar vi givetvis hem priset till er om så önskas. Vi kommer alltså bara att beställa hem priser till de som föranmält och senast fre den 15:e jan vill vi att ni har gjort det antingen till mig 0708-555 020 eller Jessica 0707-932 815.
Och här kommer säsongens resultat, först barnen och sen juniorer/vuxna. STORT GRATTIS till er allihopa :)
GULD - Meja Bond 50 p , SILVER - Sofia Sangrud 44 p, BRONS - Elin Lindberg 42 p, Jonna Bond 34 p, Tilda Allander 30 p, Frida Persson 28 p, Sandra Feldt 23 p, Ella Almgren 15 p, Alma Johansson 11 p
GULD - Helene Dellenfalk 46 p, SILVER - Cajsa Gustavsson och Cissi Lindberg båda 38 p, Brons - Helena Johansson - 34 p, Sara Eklöv och Jenny Gomer båda 26 p, Charlotte Dellenfalk 25 p, Gisela Bond 18 p, Jenny Ek 6 p
Och nu, från oss alla här i Rappestad till er alla hästmänniskor därute i landet, en riktigt GOD JUL och ett GOTT NYTT ÅR !!!
Och så kom då äntligen snön och gav oss lite julstämning till slut. Nedanstående julkort är ifrån ridskolans lussefirande i söndags som bjöd på både uppvisningar och Luciatåg.
Årets Lucia 2009 på Rappestad ridskola - Meja med Bazza.
Tätt följd av tärnan tillika lilla syster Jonna på Zorro.
|
16 December 2009
| Länk
| Resultat
| 1 kommentar
|
|
|
|
Resultat Brukstävling 091018
Klass 1 |
Dressyr m ledare |
LD:1 |
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
1 |
Sandra Feldt |
Tudor |
93 |
2 |
Elin Johansson |
Terana |
86 |
2 |
Alma Johansson |
Filur |
86 |
|
Lukas Langevik |
Chess |
84 |
|
|
|
|
Klass 2 |
Dressyr |
Märke 1 |
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
1 |
Meja Bond |
Bazza |
83 |
2 |
Jonna Bond |
Zorro |
80 |
3 |
Ella Almgren |
Timira |
74 |
|
Julia Hansson |
Olympus Eros |
68 |
|
Tilda Allander |
Tudor |
61 |
|
Frida Persson |
Poppe |
57 |
|
|
|
|
Klass 3 |
Dressyr |
LD:2 |
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
1 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
95 |
|
Sofia Sangrud |
Tuffing |
94 |
|
Ella Almgren |
Timira |
69 |
|
|
|
|
Klass 4 |
Dressyr |
Märke 2 |
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
1 |
Jenny Gomér |
Valencia |
89 |
|
Elin Lindberg |
Ackleja |
87 |
|
Sofia Sangrud |
Tuffing |
76 |
|
|
|
|
Klass 5 |
Dressyr |
LC:1 |
|
|
Namn |
Häst |
Poäng |
CR |
Jenny Gomér |
Valencia |
- |
|
|
|
|
Klass 6 |
Tömkörningsdressyr |
LD:4 |
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
1 |
Josefin Pettersson |
Olympus Eros |
128 |
2 |
Cissi Lindberg |
Ackleja |
120 |
3 |
Cajsa Gustavsson |
Terana |
111 |
|
Jenny Ek |
Norman |
110 |
|
Gisela Bond |
Zorro |
106 |
|
Helena Johansson |
Tudor |
106 |
Klass 7 |
Agility |
Lätt |
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Olivia Walk |
Hugo |
0 |
63,25 |
2 |
Ella Almgren |
Timira |
0 |
90,89 |
|
Jonna Bond |
Zorro |
4 |
68,53 |
|
Julia Hansson |
Olympus Eros |
4 |
82,41 |
|
Jacob Lindberg |
Ackleja |
8 |
102,32 |
|
|
|
|
|
Klass 8 |
Agility |
Medel |
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Tilda Allander |
Goliat |
0 |
88,23 |
2 |
Meja Bond |
Bazza |
0 |
104,07 |
3 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Galant |
0 |
112,40 |
4 |
Sandra Feldt |
Poppe |
0 |
122,57 |
5 |
Alma Johansson |
Terana |
0 |
127,13 |
|
Frida Persson |
Filur |
1 |
113,06 |
|
Jenny Ek |
Norman |
4 |
68,45 |
|
Elin Lindberg |
Ackleja |
5 |
103,17 |
|
Meja Bond |
Zorro |
5 |
125,13 |
|
Sofia Sangrud |
Goliat |
7 |
125,38 |
|
|
|
|
|
Klass 9 |
Agility |
Svår |
|
|
Startnr |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Anna Fredriksson |
Lucas Galant |
0 |
75,17 |
2 |
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
84,97 |
3 |
Helena Johansson |
Goliat |
2 |
61,93 |
4 |
Cissi Lindberg |
Ackleja |
2 |
72,65 |
5 |
Cajsa Gustavsson |
Filur |
2 |
76,53 |
|
Josefin Pettersson |
Olympus Eros |
2 |
102,75 |
|
Helena Johansson |
Poppe |
3 |
66,43 |
|
Gisela Bond |
Zorro |
6 |
75,17 |
|
Erika Walk |
Hugo |
6 |
82,66 |
|
Jenny Ek |
Norman |
6 |
112,79 |
Klass 10 |
Precision/Trail |
Lätt |
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Frida Persson |
Tudor |
0 |
102,50 |
2 |
Sandra Feldt |
Poppe |
0 |
104,97 |
3 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
111,55 |
4 |
Tilda Allander |
Goliat |
0 |
120,39 |
5 |
Lukas Langevik |
Chess |
0 |
145,17 |
|
Jacob Lindberg |
Ackleja |
0 |
146,45 |
|
Alma Johansson |
Tuffing |
4 |
130,23 |
|
Elin Johansson |
Terana |
4 |
167,94 |
|
Ella Almgren |
Timira |
4 |
182,52 |
|
Sofia Sangrud |
Tuffing |
8 |
125,63 |
|
|
|
|
|
Klass 11 |
Precision/Trail |
Medel |
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Meja Bond |
Bazza |
0 |
127,17 |
2 |
Sofia Sangrud |
Tudor |
0 |
127,90 |
|
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
128,94 |
|
Jenny Gomér |
Valencia |
4 |
83,54 |
|
|
|
|
|
Klass 12 |
Precision/Trail |
Tömkörning |
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Cissi Lindberg |
Ackleja |
0 |
71,99 |
2 |
Helena Johansson |
Poppe |
0 |
75,89 |
3 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
84,88 |
|
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
87,70 |
|
Erika Walk |
Hugo |
0 |
108,96 |
|
Josefin Pettersson |
Olympus Eros |
4 |
108,40 |
|
Jenny Ek |
Norman |
4 |
117,99 |
|
Meetingpris Barn |
|
Plac. |
Namn |
Poäng |
1 |
Meja Bond |
28 |
2 |
Sandra Feldt |
23 |
3 |
Tilda Allander |
15 |
4 |
Jonna Bond |
14 |
4 |
Ella Almgren |
14 |
|
Meetingpris Vuxna |
|
Plac. |
Namn |
Poäng |
1 |
Cissi Lindberg |
23 |
2 |
Helena Johansson |
14 |
2 |
Cajsa Gustavsson |
14 |
|
24 November 2009
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Resultat 090726
Dressyr
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
Procent |
Program |
1 |
Sofia Sangrud |
Dimma |
70 |
63.64 |
Märke I |
2 |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
68 |
61.82 |
Märke I |
3 |
Meja Bond |
Olivehults Basta |
67 |
60.91 |
Märke I |
3 |
Jonna Bond |
Zorro |
67 |
60.91 |
Märke I |
5 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
64 |
58.18 |
Märke I | Dubblering
CR |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
84 |
60.00 |
Märke II |
CR |
Meja Bond |
Zorro |
65 |
59.09 |
Märke I |
CR |
Elin Lindberg |
Ackleja |
81 |
57.86 |
Märke II |
CR |
Sofia Sangrud |
Dimma |
81 |
57.86 |
Märke II |
Tömkörningsdressyr
Plac. |
Namn |
Häst |
Poäng |
Procent |
Program |
1 |
Sara Eklöv |
Olivehults Basta |
109 |
68.13 |
LD:2 |
2 |
Erika Walk |
Hugo |
102 |
63.75 |
LD:2 |
3 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
98 |
61.25 |
LD:2 |
4 |
Gisela Bond |
Zorro |
96 |
60.00 |
LD:2 |
4 |
Charlotte Dellenfalk |
Helida |
96 |
60.00 |
LD:2 |
CR |
Christa Sangrud |
Dimma |
95 |
59.38 |
LD:2 |
CR |
Jenny Ek |
Norman |
88 |
58.75 |
LD:2 |
Agility Lätt
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Meja Bond |
Olivehults Basta |
0 |
1.15 |
2 |
Sofia Sangrud |
Dimma |
0 |
1.19 |
3 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
1.23 |
4 |
Patricia Gustavsson |
Linus |
0 |
1.42 |
TR |
Jacob Lindberg |
Ackleja |
0 |
1.49 |
TR |
Natalie Gustavsson |
Linus |
0 |
2.00 |
TR |
Olivia Walk |
Zorro |
4 |
1.17 |
TR |
Wilma Fredriksson |
Lukas |
4 |
1.27 |
Agility Mellan
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
4 |
1.17 |
1 |
Meja Bond |
Zorro |
4 |
1.17 |
3 |
Jenny Ek |
Norman |
4 |
1.21 |
TR |
Elin Green |
Zorro |
4 |
1.23 |
TR |
Sofia Sangrud |
Dimma |
8 |
1.45 |
TR |
Jenny Gomér |
Olivehults Basta |
12 |
1.18 |
Agility Svår
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Helene Dellenfalk |
Helida |
4 |
1.18 |
2 |
Charlotte Dellenfalk |
Helida |
4 |
1.37 |
3 |
Erika Walk |
Hugo |
8 |
1.27 |
4 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
8 |
1.33 |
5 |
Charlotte Dellenfalk |
Hippolina |
8 |
1.40 |
6 |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
8 |
1.47 |
|
Anna Fredriksson |
Lukas |
12 |
1.11 |
|
Gisela Bond |
Zorro |
12 |
1.23 |
|
Sara Eklöv |
Olivehults Basta |
12 |
1.27 |
|
Christa Sangrud |
Dimma |
12 |
1.48 |
|
Jenny Ek |
Norman |
12 |
1.57 |
Vi tackar alla deltagare för en fantastiskt trevlig tävlingsdag. Vi vill också passa på att tacka våra sponsorer
Shettismammorna
Fam. Gomér, Fam. Bond, Fam. Almgren, Fam. Sangrud
Agria, Taxibil i Östergötland, Fredriksborgs Ridsportbutik, Broderima Hästsport, Ponnybutiken, Min Häst, Sivs pärldesign, GB glass, Global Invest, Vincent Shoestore och Saab Aerospace AB
|
27 Juli 2009
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Resultatlista från kvällshoppningen den 21 juli
HOPPNING:
Plac. |
Ryttare |
Ponny |
Diff. Sek. |
1 |
Hanna Svensson |
Connect |
0.34 |
2 |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
0.55 |
3 |
Inez Öhrman |
Adora |
1.84 |
4 |
Jonna Bond |
Zorro |
2.40 |
5 |
Nathalie Gustavsson |
Linus |
3.61 |
6 |
Hanna Stehr |
Marwin II |
4.22 |
7 |
Sofia Sangrud |
Dimma |
6.62 |
8 |
Meja Bond |
Bazza |
6.91 |
9 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
10.00 |
10 |
Jacob lindberg |
Ackleja |
11.50 |
11 |
Patricia Gustavsson |
Sally |
utg |
12 |
Amanda Sundborg |
Fiddler Faddler |
utg |
Dubbla starter:
13 |
Hanna Svensson |
Connect |
1.22 |
14 |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
2.75 |
15 |
Hanna Stehr |
Marwin II |
4.38 |
16 |
Inez Öhrman |
Adora |
4.73 |
HANDLERHOPPNING/ AGILITY:
Plac. |
Ryttare |
Ponny |
Diff. Sek. |
1 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0.21 |
2 |
Sara Eklöf |
Bazza |
0.95 |
3 |
Charlotte Dellenfalk |
Lillprinsen |
1.25 |
4 |
Meja Bond |
Bazza |
1.37 |
5 |
Wilma Fredriksson |
Lukas |
3.25 |
6 |
Cissi Lindberg |
Ackleja |
4.06 |
7 |
Charlotte Dellenfalk |
Hippolina |
4.31 |
8 |
Helene Dellenfalk |
Lillprinsen |
4.34 |
9 |
Jonna Bond |
Zorro |
4.74 |
10 |
Anna Fredriksson |
Lukas |
4.78 |
11 |
Jenny Gomér |
Bazza |
4.82 |
12 |
Christa Sangrud |
Dimma |
4.92 |
13 |
Britt-Marie Gustavsson |
Sally |
5.71 |
14 |
Jenny Gomér |
Zorro |
5.93 |
15 |
Gisela Bond |
Zorro |
10.00 |
16 |
Helene Dellenfalk |
Hippolina |
12.80 |
17 |
Patricia Gustavsson |
Linus |
95.50 | Dubbla starter:
18 |
Jenny Gomér |
Bazza |
9.99 |
STORT TACK TILL ALLA TAPPRA DELTAGARE FÖR EN TREVLIG KVÄLL TROTS HÄLLANDE REGN. NI VAR JÄTTE-DUKTIGA ALLIHOPA !!! NU TITTAR VI FRAMÅT OCH HÅLLER TUMMARNA FÖR ATT VÄDRETS MAKTER ÄR MED OSS PÅ SÖNDAG ISTÄLLET. HA DET SÅ GOTT TILLS VI SES IGEN !
|
23 Juli 2009
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Resultat Brukstävling 090531
Hoppning 10 & 20 cm |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Höjd |
Fel |
Tid |
1 |
Meja Bond |
Zorro |
20 |
0 |
84 |
2 |
Tilda Allander |
NilsPoppe |
20 |
0 |
111 |
3 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
20 |
0 |
114 |
4 |
Frida Persson |
Tuffing |
20 |
0 |
116 |
5 |
Julia Hultmark |
Hiawatha |
20 |
0 |
128 |
6 |
Frida Persson |
Hiawatha |
20 |
0 |
129 |
7 |
Ella Almgren |
Ackleja |
10 |
0 |
142 |
8 |
Sandra Feldt |
NilsPoppe |
10 |
0 |
148 |
|
Sofia Sangrud |
Dimma |
20 |
4 |
107 |
|
Tim Svebeck |
Gjöf |
20 |
4 |
147 |
|
Alma Johansson |
Filur |
10 |
4 |
178 |
CR |
Tilda Allander |
Terana |
20 |
L |
166 |
|
Jonna Bond |
Zorro |
20 |
ute. |
|
CR |
Jonna Bond |
Zorro |
20 |
0 |
- |
|
|
|
|
|
|
CR |
Sofia Sangrud |
Dimma |
20 L |
0 |
102 |
- |
Tim Svebeck |
Gjöf |
20 L |
ute. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hoppning 30 - 60 cm |
|
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
(kat.) Häst |
Höjd |
Fel |
Tid |
1 |
Jenny Gomér |
(B) Valencia |
40 |
0 |
74 |
2 |
Sofia Sangrud |
(B) Dimma |
30 |
0 |
99 |
3 |
Elin Lindberg |
(A) Ackleja |
30 |
0 |
101 |
|
Meja Bond |
(A) Zorro |
30 |
ute. |
|
|
Meja Bond |
(A) Bazza |
30 |
ute. |
|
- |
Jenny Gomér |
(B) Valencia |
50 |
4 |
70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Handlerhoppning Junior |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Helene Dellenfalk |
Helida |
0 |
52 |
|
2 |
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
60 |
|
3 |
Helene Dellenfalk |
Limerick |
0 |
61 |
|
|
Cajsa Gustavsson |
Hiawatha |
0 |
90 |
|
|
Fanny Erlandsson |
Zorro |
4 |
72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Handlerhoppning Vuxen |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Helena Johansson |
NilsPoppe |
0 |
35 |
|
2 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
0 |
42 |
|
2 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
42 |
|
4 |
Charlotte Dellenfalk |
Helida |
0 |
47 |
|
|
Helena Johansson |
Filur |
0 |
49 |
|
|
Charlotte Dellenfalk |
Limerick |
0 |
59 |
|
|
Emma Johansson |
Ackleja |
4 |
64 |
|
|
Sara Eklöf |
Bazza |
4 |
70 |
|
|
Christa Sangrud |
Dimma |
4 |
110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trail 20 cm ledare |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Sofia Sangrud |
Dimma |
0 |
155 |
|
2 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
160 |
|
|
Tim Svebeck |
Gjöf |
0 |
208 |
|
|
Ella Almgren |
Ackleja |
0 |
246 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trail 20 & 40 cm |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Frida Persson |
NilsPoppe |
0 |
166 |
|
2 |
Tilda Allander |
NilsPoppe |
0 |
169 |
|
3 |
Jenny Gomér |
Valencia (40 cm) |
0 |
181 |
|
4 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
190 |
|
5 |
Julia Hultmark |
Hiawatha |
0 |
193 |
|
6 |
Frida Persson |
Filur |
0 |
231 |
|
|
Meja Bond |
Bazza |
4 |
186 |
|
|
Julia Hultmark |
Tuffing |
12 |
276 |
|
|
Sofia Sangrud |
Dimma |
L |
170 |
|
|
Sandra Feldt |
Hiawatha |
L |
204 |
|
|
Tilda Allander |
Filur |
L |
213 |
|
|
Alma Johansson |
Terana |
L + 8 |
281 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trail tömkörning Junior |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Helene Dellenfalk |
Helida |
0 |
107 |
|
2 |
Cajsa Gustavsson |
Hiawatha |
0 |
130 |
|
3 |
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
143 |
|
|
Fanny Erlandsson |
Zorro |
4 |
117 |
|
|
Helene Dellenfalk |
Limerick |
8 |
161 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trail tömkörning Vuxen |
|
|
|
|
Plac. |
Namn |
Häst |
Fel |
Tid |
|
1 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
0 |
87 |
|
2 |
Sara Eklöf |
Bazza |
0 |
91 |
|
3 |
Helena Johansson |
Filur |
0 |
98 |
|
4 |
Helena Johansson |
NilsPoppe |
0 |
101 |
|
|
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
107 |
|
|
Charlotte Dellenfalk |
Limerick |
0 |
110 |
|
|
Charlotte Dellenfalk |
Helida |
0 |
113 |
|
|
16 Juni 2009
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Poängjakten 2008
Så var det färdigräknat efter den sista tävlingen för säsongen. För att vara med ska man under året ha fått ihop 7 starter eller fler på våra tävlingar. De 7 bästa resultaten räknas. Alla deltagare får poäng enl. följande: 1:a plats 10 p 2:a plats 8 p 3:e plats 6 p 4:e plats 5 p 5:e plats 4 p 6:e plats 3 p 7:e plats 2 p 8:e plats och övriga deltagare 1 p.
Bästa Barn - Meja Bond 54 p
Jonna Bond |
48 |
Sofia Sangrud |
47 |
Wilma Fredriksson |
43 |
Ella Almgren |
34 |
Frida Persson |
30 |
Elin Lindberg |
32 (5) |
Maja Hammarberg |
20 (6) |
Linnea Svensson |
15 (3) |
Hanna Björkén |
14 (4) |
Felice Wahl |
11 (2) |
Filip Persson |
7 (3) |
Lukas Björkén |
6 (4) |
Filip H Ziegler |
6 (3) |
Zelina Glad |
6 (1) |
Tim Svebeck |
5 (3) |
Gustav Åberg |
5 (2) |
Ida Kinnerberg |
5 (1) |
Erica Glad |
4 (2) |
Mio Asklöf |
4 (1) |
Melker Dolk |
3 (2) |
Tuva Sandberg |
2 (2) |
Lukas Langevik |
2 (1) |
Tove Isaksson |
2 (1) |
Bästa Junior - Jenny Gomér 66 p
Helene Dellenfalk |
42 |
Tilda Allander |
38 |
Jenny Ek |
31 |
Cajsa Gustavsson |
23 |
Hanna Svensson |
36 (4) |
Frida Rubin |
27 (6) |
Hanna Oskarsson |
20 (5) |
Fanny Erlandsson |
17 (4) |
Julia Hultmark |
14 (4) |
Julia Dolk |
14 (3) |
Linnea Jonsson |
14 (2) |
Emelie Långh |
10 (1) |
Linnea Edström |
10 (1) |
Elin Andersson |
7 (2) |
Sara Ståhl |
6 (4) |
Felicia Egonsson |
6 (1) |
Joakim Dellenfalk |
4 (3) |
Mikaela Kindholm |
4 (1) |
Emil Anderson |
4 (1) |
Michelle Erlin |
2 (2) |
Elin Johansson |
2 (2) |
Bästa Vuxen - Sara Eklöf 66 p
Helena Johansson |
55 |
Gisela Bond |
49 |
Jessica Anundsson |
38 |
Charlotte Dellenfalk |
19 |
Malin Olsson |
40 (6) |
Josefin Pettersson |
22 (3) |
Elin Dahlström |
19 (3) |
Cecilia Lindberg |
18 (3) |
Frida Hammarberg |
16 (3) |
Jennifer Eriksson |
14 (4) |
Lotta Johansson |
13 (2) |
Marica Westerholm |
12 (3) |
Anna Fredriksson |
6 (3) |
Karin Gomer |
6 (1) |
Cissi Wasteson |
4 (1) |
Ida Persson |
2 (2) |
Christa Sangrud |
1 (1) |
Emma Johansson |
1 (1) |
Erica Ziegler |
1 (1) |
|
24 Oktober 2008
| Länk
| Resultat
| 2 kommentarer
|
|
|
|
Resultat 081019
Klass 1 - Agility Barn (födda -03 t.o.m. -00) Kat. A |
8 anmälda, 8 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
0 |
88,0 |
2 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
108,3 |
3 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
113,1 |
4 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
119,8 |
|
|
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
123,6 |
|
Ella Almgren |
Ackleja |
0 |
144,9 |
|
Frida Persson |
Terana |
8 |
135,3 |
|
Tim Svebeck |
Leva |
16 |
289,5 |
|
|
Klass 2 - Agility Jun (födda -92 t.o.m. -99 Kat. A + B |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
102,9 |
2 |
Tilda Allander |
Tudor |
0 |
128,9 |
|
|
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
134,4 |
|
Fanny Erlandsson |
Zorro |
4 |
89,0 |
|
Jenny Ek |
Norman |
8 |
131,6 |
|
|
Klass 3 - Agility Vuxen (födda f.o.m. -91) Kat. A |
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Jessica Almgren |
Ackleja |
1 |
97,5 |
2 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
4 |
74,0 |
3 |
Malin Olsson |
Sixton |
4 |
117,7 |
|
|
Helena Johansson |
Nils Poppe |
5 |
73,0 |
|
Gisela Bond |
Zorro |
5 |
79,7 |
|
Helena Johansson |
Terana |
16 |
132,4 |
|
|
Klass 4 - Trail Barn (födda -03 t.o.m. -00) Kat. A |
13 anmälda, 13 startande, 7 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
69,3 |
2 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
77,3 |
3 |
Zelina Glad |
Nils Poppe |
0 |
82,6 |
4 |
Tilda Allander |
Nils Poppe |
0 |
82,9 |
5 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
92,4 |
6 |
Tim Svebeck |
Leva |
0 |
105,7 |
7 |
Frida Persson |
Terana |
0 |
114,8 |
|
|
Ella Almgren |
Ackleja |
4 |
112,9 |
|
Lucas Björkén |
Magnum |
4 |
128,3 |
|
Lukas Langevik |
Chess |
8 |
105,4 |
|
Tuva Sandberg |
Magnum |
8 |
142,6 |
|
Hanna Björkén |
Magnum |
8 |
148,1 |
|
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
Ute. |
|
|
|
Klass 7 - Trailtömkörning Kat. A + B |
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Helena Johansson |
Nils Poppe |
0 |
67,9 |
2 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
82,0 |
3 |
Jenny Ek |
Norman |
0 |
108,9 |
|
|
Jessica Almgren |
Ackleja |
4 |
123,4 |
|
Malin Olsson |
Sixton |
8 |
78,2 |
|
Cajsa Gustavsson |
Tudor |
12 |
124,4 |
|
|
Klass 10 - Hoppning 10 och 20 cm med ledare, bed. A:0 Kat. A |
15 anmälda, 15 startande, 7 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
0 |
70,7 |
2 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
75,7 |
3 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
77,0 |
4 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
78,0 |
5 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
82,0 |
6 |
Erica Glad |
Hiawatha |
0 |
84,0 |
7 |
Melker Dolk |
Babs |
0 |
87,6 |
|
|
Melker Dolk |
Babs |
0 |
92,2 |
|
Tim Svebeck |
Leva |
0 |
97,4 |
|
Lukas Langevik |
Chess |
0 |
107,9 |
|
Ella Almgren |
Ackleja |
0 |
110,1 |
|
Lucas Björkén |
Magnum |
0 |
179,2 |
|
Tuva Sandberg |
Magnum |
0 |
216,3 |
|
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
4 |
86,3 |
|
Hanna Björkén |
Magnum |
4 |
158,2 |
|
|
Klass 11 - Hoppning 10 och 20 cm med medhjälpare, bed. A:0 Kat. A |
9 anmälda, 9 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Linnea Jonsson |
Tudor |
0 |
65,3 |
2 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
70,0 |
3 |
Meja Bond |
Bazza |
0 |
84,9 |
4 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
86,2 |
|
|
Frida Persson |
Tudor |
0 |
88,5 |
|
Tilda Allander |
Nils Poppe |
0 |
90,1 |
|
Tove Isaksson |
Chess |
0 |
111,5 |
|
Erica Glad |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
Elin Johansson |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
|
Klass 12 - Hoppning 30 & 40 cm, bed. A:0 Kat. A + B |
9 anmälda, 9 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Hanna Svensson |
Izadora |
0 |
37,2 |
2 |
Hanna Svensson |
Izadora |
0 |
42,2 |
3 |
Julia Dolk |
Greta |
0 |
52,1 |
4 |
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
53,9 |
|
|
Linnea Jonsson |
Tudor |
0 |
64,3 |
|
Jenny Gomér |
Valencia |
0 |
67,1 |
|
Julia Dolk |
Greta |
4 |
49,2 |
|
Jenny Gomér |
Valencia |
4 |
67,0 |
|
Elin Johansson |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
|
Klass 13 - Hoppning 50 & 60 cm, bed. A:0 Kat. A + B + D |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Hanna Svensson |
Metro |
0 |
38,4 |
2 |
Hanna Svensson |
Metro |
0 |
38,5 |
|
|
Julia Dolk |
Greta |
0 |
45,4 |
|
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
57,2 |
|
Anderson Emil |
Krasse |
0 |
67,6 |
|
|
Klass 14 - Dressyrtömkörning LD:2 & LD:4 Kat. A |
Procentsammanställning |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
Domare C: Karin Gomér |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Maxp. |
Poäng |
% |
1 |
Malin Olsson |
Sixton |
180 |
126 |
70,00 |
1 |
Gisela Bond |
Zorro |
160 |
112 |
70,00 |
|
|
Helena Johansson |
Nils Poppe |
160 |
110 |
68,75 |
|
Jessica Almgren |
Ackleja |
160 |
106 |
66,25 |
|
Cajsa Gustavsson |
Tudor |
160 |
105 |
65,62 |
|
20 Oktober 2008
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Resultat - Sommartävling 080706
Klass 1 Agility barn (3-7 år) bed. A:0 Kategori A |
13 startande, 6 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
63,7 |
2 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
76,3 |
2 |
Julia Hultmark |
|
Nils Poppe |
|
0 |
|
76,3 |
4 |
Frida Persson |
|
Filur |
|
0 |
|
87,7 |
5 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
91,4 |
5 |
Ella Anundsson |
|
Pys |
|
0 |
|
91,4 |
7 |
Elin Lindberg |
|
Ackleja |
|
0 |
|
101,8 |
8 |
Filip Persson |
|
Goliat |
|
0 |
|
102,6 |
9 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
105,5 |
10 |
Filip Persson |
|
Filur |
|
4 |
|
108,7 |
11 |
Gustav Åberg |
|
Wira Blåtira |
|
4 |
|
109,5 |
12 |
Tilda R Allander |
|
Goliat |
|
8 |
|
71 |
13 |
Maja Hammarberg |
|
Zingo |
|
12 |
|
100,3 |
Klass 2 Agility junior (8-16 år) bed. A:0 Kategori A + B |
15 startande, 7 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Ek |
|
Norman |
|
0 |
|
69,5 |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
70,4 |
3 |
Helene Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
73,3 |
4 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
0 |
|
74,7 |
5 |
Mikaela Kindholm |
|
Goliat |
|
0 |
|
78,1 |
6 |
Sara Ståhl |
|
Pys |
|
0 |
|
81,5 |
7 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
88,3 |
8 |
Cajsa Gustavsson |
|
Terana |
|
0 |
|
93,2 |
9 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
4 |
|
68,1 |
10 |
Fanny Erlandsson |
|
Zorro |
|
4 |
|
99,7 |
11 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
4 |
|
100,6 |
12 |
Michelle Erlin |
|
Micro |
|
4 |
|
101,2 |
13 |
Erica Ziegler |
|
Ludde-Ior |
|
4 |
|
169,7 |
14 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
12 |
|
85,9 |
15 |
Sara Ståhl |
|
Hanna |
|
16 |
|
141,9 |
Klass 3 Agility vuxen bed. A:0 Kategori A + B |
15 startande, 7 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
58,7 |
2 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
|
0 |
|
70,1 |
3 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
72,7 |
4 |
Cecilia Lindberg |
|
Ackleja |
|
0 |
|
73,3 |
5 |
Marica Westerholm |
|
Galenby Monnet |
|
0 |
|
75,1 |
6 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
80,3 |
7 |
Frida Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
0 |
|
81,3 |
8 |
Ida Persson |
|
Pys |
|
0 |
|
87,3 |
9 |
Charlotte Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
105,6 |
10 |
Anna Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
1 |
|
65,7 |
11 |
Christa Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
1 |
|
76,7 |
12 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
|
1 |
|
80,2 |
13 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
|
4 |
|
62,4 |
14 |
Emma Johansson |
|
Ackleja |
|
4 |
|
79,5 |
15 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
|
4 |
|
87,5 |
Klass 4 Dressyr Ledklass Kategori A |
4 startande, 2 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
1 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
60 |
2 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
57 |
3 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
56 |
3 |
Ella Anundsson |
|
Hanna |
|
56 |
Klass 5 Dressyr Ryttarmärke I och II Kategori A + B |
6 startande, 3 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
90 |
|
64,286 |
% |
|
Märke II |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
66 |
|
60,000 |
% |
|
Märke I |
3 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
65 |
|
59,091 |
% |
|
Märke I |
4 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
61 |
|
55,455 |
% |
|
Märke I |
5 |
Ella Anundsson |
|
Ackleja |
|
54 |
|
49,091 |
% |
|
Märke I |
6 |
Hanna Oscarsson |
|
Ludde-Ior |
|
53 |
|
48,182 |
% |
|
Märke I |
Klass 7 Dressyrtömkörning LD:4 1992 Kategori A + B |
12 startande, 6 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
124 |
|
68,889 |
% |
2 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
|
118 |
|
65,556 |
% |
3 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
|
115 |
|
63,889 |
% |
4 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Hugo |
|
108 |
|
60,000 |
% |
5 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
104 |
|
57,778 |
% |
6 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
99 |
|
55,000 |
% |
7 |
Helena Johansson |
|
Tudor |
|
98 |
|
54,444 |
% |
8 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
|
96 |
|
53,333 |
% |
9 |
Jennifer Eriksson |
|
Nikkita |
|
95 |
|
52,778 |
% |
10 |
Jenny Ek |
|
Norman |
|
94 |
|
52,222 |
% |
11 |
Jennifer Eriksson |
|
Galenby Monnet |
|
93 |
|
51,667 |
% |
12 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
88 |
|
48,889 |
% |
Klass 8 Hoppning 10 & 20 cm med ledare, bed. A:0 Kategori A |
8 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Hammarberg |
|
Zingo |
|
0 |
|
1,10 |
|
2 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
1,24 |
|
3 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
1,26 |
|
4 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
1,36 |
|
5 |
Gustav Åberg |
|
Zingo |
|
0 |
|
1,50 |
|
5 |
Filiph Ziegler Hamilton |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,50 |
|
7 |
Filip Persson |
|
Filur |
|
0 |
|
1,56 |
|
8 |
Arvid Sandström |
|
Bibbi |
|
utgår |
|
|
|
Klass 9 Hoppning 10 & 20 cm utan ledare, bed. A:0 Kategori A |
9 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Edström |
|
Tudor |
|
0 |
|
1,18 |
|
2 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
1,29 |
|
2 |
Felicia Egonsson |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,29 |
|
4 |
Frida Persson |
|
Terana |
|
0 |
|
1,37 |
|
5 |
Julia Hultmark |
|
Nils Poppe |
|
0 |
|
1,46 |
|
6 |
Tilda R Allander |
|
Goliat |
|
0 |
|
1,50 |
|
7 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
2,07 |
|
8 |
Maja Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
4 |
|
1,58 |
|
9 |
Ella Anundsson |
|
Hanna |
|
4 |
|
2,04 |
|
Klass 12 Hoppning 30 cm - Lätt D bed. A:0 Kategori A + B |
6 startande, 3 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
0 |
|
0,52 |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
0,53 |
3 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
0 |
|
0,59 |
3 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
0,59 |
5 |
Hanna Oscarsson |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,59 |
6 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
16 |
|
2,29 |
Klass 13 Hoppning 30 - 40 cm för "handler", bed. A:0 Kategori A |
13 startande, 6 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
0,38 |
2 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
0,39 |
3 |
Jennifer Eriksson |
|
Nikkita |
|
0 |
|
0,43 |
4 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
0 |
|
0,47 |
5 |
Frida Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
0 |
|
0,48 |
5 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
0,48 |
7 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
0,49 |
8 |
Helene Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
0,53 |
9 |
Ida Persson |
|
Hanna |
|
0 |
|
0,57 |
10 |
Michelle Erlin |
|
Micro |
|
0 |
|
1,03 |
11 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
1,05 |
12 |
Sara Ståhl |
|
Pys |
|
0 |
|
1,08 |
13 |
Sara Ståhl |
|
Hanna |
|
12 |
|
1,30 |
Klass 15 Precisionskörning Tävlingsklass, bed. A:0 Kategori A |
10 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
1,19 |
2 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
1,22 |
3 |
Marica Westerholm |
|
Nikkita |
|
0 |
|
1,35 |
4 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
1 |
|
1,48 |
5 |
Cissi Wasteson |
|
Bibbi |
|
3 |
|
1,28 |
6 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
9 |
|
1,32 |
7 |
Marica Westerholm |
|
Galenby Monnet |
|
9 |
|
1,45 |
8 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
10 |
|
2,07 |
9 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
|
13 |
|
2,07 |
10 |
Cajsa Gustavsson |
|
Nils Poppe |
|
20 |
|
2,28 |
Klass 16 Juniorhandling (3-7 år) - visning Kategori A |
6 startande, 3 placerade. |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Lindberg |
|
Ackleja |
|
48 |
2 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
42 |
3 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
41 |
4 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
40 |
4 |
Ella Anundsson |
|
Pys |
|
40 |
6 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
35 |
Klass 17 Utställning Kategori A + B + D |
19 startande |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
G |
40 |
Bästa Valack |
1 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
G |
40 |
Reserv Valack |
3 |
Helena Johansson |
|
Tudor |
S |
39 |
Hederspokal |
4 |
Karin Gomer |
|
Olivehults Bazza |
S |
38 |
Bästa Sto |
4 |
Jennifer Eriksson |
|
Galenby Monnet |
S |
38 |
|
4 |
Helena Johansson |
|
Filur |
S |
38 |
|
4 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
S |
38 |
|
8 |
Gisela Bond |
|
Marwin II |
S |
37 |
|
8 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
S |
37 |
|
8 |
Helena Johansson |
|
Goliat |
S |
37 |
|
8 |
Cecilia Lindberg |
|
Ackleja |
S |
37 |
|
12 |
Charlotte Dellenfalk |
|
HippoLina |
S |
36 |
|
13 |
Jenny Ek |
|
Norman |
S |
35 |
|
13 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
S |
35 |
|
15 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
B |
34 |
|
16 |
Anna Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
B |
33 |
|
17 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
B |
31 |
|
17 |
Helena Johansson |
|
Terana |
B |
31 |
|
19 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Hugo |
|
28 |
|
Klass 18 Juniorhandling (8-16 år) - visning Kategori A + D |
4 startande, 1 placerad. |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Långh |
|
Marwin II |
|
38 |
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
38 |
|
3 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
37 |
|
4 |
Fanny Erlandsson |
|
Zorro |
|
34 |
|
Meetingpris för bäst resultat i 3 grenar: Barn - Meja Bond Junior - Jenny Gomér Vuxen - Sara Eklöf
Vi tackar alla funktionärer och deltagarna för en fantastiskt rolig tävling.
Ett stort tack till alla våra sponsorer som gjort denna tävlingsdag möjlig: Taxibil i Östergötland, ERA Jan Gomér Fastighetsbyrå, Ponnybutiken, Agria, Min Häst, ”Magnum”, Annas stenar, Sivs pärldesign, Bluemull Shetland, Global Invest, Fam Claesson, Fam Sangrud, Fam Samuelsson, GB glass, Saab Aerospace AB, Rappestad RK och Shettismammorna.
|
7 Juli 2008
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|
|
Resultat 080511
Brukstävling Rappestad Ridklubb
Hoppning 10 och 20 cm
Plac. |
Ryttare |
Häst |
Höjd |
Fel |
Tid |
Diff. |
1 |
Felice Wahl |
Dobbie |
20* |
0+0 |
50,0 |
0,0 |
2 |
Hanna Björkén |
Magnum |
20* |
0+0 |
50,1 |
0,1 |
3 |
Linnea Svensson |
Wira Blåtira |
20* |
0+0 |
48,9 |
1,1 |
4 |
Ella Anundsson |
Lucas |
10* |
0+0 |
52,0 |
2,0 |
4 |
Ida Kinnerberg |
Dobbie |
20* |
0+0 |
48,0 |
2,0 |
6 |
Mio Asklöf |
Filur |
10* |
0+0 |
47,4 |
2,6 |
7 |
Sofia Sangrud |
Dobbie |
20 |
0+0 |
53,8 |
3,8 |
8 |
Jonna Bond |
Zorro |
10 |
0+0 |
43,5 |
6,5 |
|
|
|
|
|
|
|
Tr. |
Elin Andersson |
Martie-Nique |
20 |
0+0 |
37,7 |
12,3 |
Tr. |
Felice Wahl |
Dobbie |
10* |
0+0 |
40,6 |
9,4 |
Tr. |
Filip H Ziegler |
Hidalgo |
20* |
0+0 |
26,5 |
23,5 |
Tr. |
Filip H Ziegler |
Hidalgo |
20* |
0+4 |
42,4 |
7,6 |
Tr. |
Frida Persson |
Nils Poppe |
20 |
0+0 |
39,8 |
10,2 |
Tr. |
Hanna Oscarsson |
Ludde Ior |
20 |
0 |
|
|
Tr. |
Julia Hultmark |
Axel |
10 |
0+0 |
37,9 |
12,1 |
Tr. |
Linnea Svensson |
Wira Blåtira |
10* |
0+0 |
41,5 |
8,5 |
Tr. |
Lukas Björkén |
Magnum |
10* |
0+0 |
58,6 |
8,6 |
Tr. |
Maja Hammarberg |
Wira Blåtira |
10* |
0+0 |
39,2 |
10,8 |
Tr. |
Maja Hammarberg |
Wira Blåtira |
20* |
4 |
|
|
Tr. |
Meja Bond |
Zorro |
20 |
4 |
|
|
Tr. |
Tilda Alander |
Nils Poppe |
20 |
0+0 |
39,7 |
10,3 |
Tr. |
Wilma Fredriksson |
Lucas |
10* |
0+0 |
32,2 |
17,8 |
Tr. |
Wilma Fredriksson |
Lucas |
20* |
0+0 |
28,1 |
21,9 |
Hoppning 30 cm till LC
Plac. |
Ryttare |
Häst |
Höjd |
Fel |
Tid |
1 |
Jenny Gomér |
Bazza |
40 |
0+0 |
28,9 |
2 |
Hanna Oskarsson |
Ludde Ior |
30 |
0+0 |
47,4 |
Tr. |
Elin Andersson |
Martie-Nique |
30 |
0+0 |
59,7 |
Tr. |
Jenny Gomér |
Bazza |
30 |
0 |
|
CR |
Lisa Thore |
Valencia |
30 |
0 |
|
|
Lisa Thore |
Valencia |
40 |
4 |
|
Hoppning med handler
Plac. |
Handler |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Sara Eklöf |
Wänga Cedrik |
0 |
32,3 |
2 |
Josefin Pettersson |
Magnum |
0 |
33,9 |
CR |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
36,4 |
CR |
Jessica Anundsson |
Pys |
0 |
49,8 |
CR |
Cajsa Gustavsson |
Nils Poppe |
0 |
58,6 |
|
Jenny Ek |
Norman |
4 |
65,7 |
Agility barn
Plac. |
Handler |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Tilda Alander |
Goliat |
0 |
01:06,1 |
2 |
Linnea Svensson |
Wira Blåtira |
0 |
01:08,8 |
3 |
Maja Hammarberg |
Wira Blåtira |
0 |
01:23,6 |
4 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
01:23,7 |
|
|
|
|
|
Tr. |
Ella Anundsson |
Pys |
0 |
01:39,5 |
Tr. |
Frida Persson |
Filur |
0 |
02:17,0 |
Tr. |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
01:32,6 |
Tr. |
Julia Hultmark |
Filur |
0 |
02:43,9 |
Tr. |
Sofia Sangrud |
Dobbie |
0 |
01:48,4 |
Tr. |
Wilma Fredriksson |
Lucas |
0 |
01:35,0 |
Agility lätt bana
Plac. |
Handler |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Frida Hammarberg |
Wira Blåtira |
0 |
01:01,5 |
2 |
Jessica Anundsson |
Pys |
0 |
01:03,6 |
3 |
Jenny Gomér |
Bazza |
0 |
01:04,9 |
CR |
Fanny Erlandsson |
Zorro |
0 |
01:12,7 |
CR |
Jenny Ek |
Norman |
0 |
01:19,8 |
CR |
Hanna Oscarsson |
Ludde Ior |
0 |
02:06,3 |
|
Cajsa Gustavsson |
Nils Poppe |
4 |
00:55,3 |
Agility svår bana
Plac. |
Handler |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
00:45,2 |
2 |
Sara Eklöf |
Wänga Cedrik |
0 |
01:03,4 |
3 |
Josefin Pettersson |
Magnum |
0 |
01:19,5 |
CR |
Helena Johansson |
Goliat |
0 |
01:21,3 |
CR |
Anna Fredriksson |
Lucas |
0 |
01:27,4 |
|
Helena Johansson |
Nils Poppe |
4 |
01:03,7 |
|
Sara Eklöf |
Rudolf |
8 |
01:52,5 |
Precisionsridning barn
Plac. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Frida Persson |
Filur |
0 |
02:22,8 |
2 |
Tilda Alander |
Goliat |
0 |
02:27,2 |
3 |
Ella Anundsson |
Lucas |
0 |
02:49,8 |
|
|
|
|
|
Tr. |
Hanna Björkén |
Magnum |
0 |
03:02,7 |
Tr. |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
03:00,2 |
Tr. |
Lucas Björkén |
Magnum |
0 |
03:31,7 |
Tr. |
Meja Bond |
Zorro |
4 |
02:38,2 |
Tr. |
Sofia Sangrud |
Lucas |
4 |
03:55,2 |
Precisionsridning junior och vuxen
Plac. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Jenny Gomér |
Bazza |
0 |
01:54,9 |
CR |
Pälle Svensson |
Midas |
0 |
03:52,5 |
|
Lotta Johansson |
Tabasco |
4 |
02:21,2 |
|
Lotta Johansson |
Tabasco |
4 |
03:25,8 |
Precisionstömkörning
Plac. |
Tömförare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Helena Johansson |
Goliat |
0 |
01:32,5 |
2 |
Josefin Pettersson |
Magnum |
0 |
01:39,7 |
3 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
01:44,6 |
4 |
Åsa Samuelsson |
Bazza |
0 |
01:46,2 |
CR |
Helena Johansson |
Filur |
0 |
01:49,3 |
CR |
Cajsa Gustavsson |
Goliat |
0 |
02:04,9 |
CR |
Jessica Anundsson |
Pys |
0 |
02:16,9 |
CR |
Jenny Ek |
Norman |
0 |
02:54,7 |
|
Sara Eklöf |
Wänga Cedrik |
4 |
01:17,1 |
|
Åsa Samuelsson |
Whilma |
4 |
02:35,5 |
|
14 Maj 2008
| Länk
| Resultat
| 3 kommentarer
|
|
|
|
Resultatlista träningstävling Rappestad Storgård 21 okt 2007
HOPPKLASS 10 CM MED LEDARE BED A1:A |
---|
1 | Jonna Bond | Zorro | 0+0 fel / 20,00 sek | 2 | Linnea Svensson | Wira Blåtira | 0+0 fel / 20,06 sek | 3 | Wilma Fredriksson | Lukas | 0+0 fel / 21,50 sek | 4 | Maja Hammarberg | Wira Blåtira | 0+0 fel / 21,87 sek | 5 | Thelma Kruuse | Anna | 0+0 fel / 21,94 sek | 6 | Meja Bond | Zorro | 0+0 fel / 23,88 sek | | Emilia Asklöf | Rambo | 0+0 fel / 25,91 sek | | Therese Lindström | Magnum | 0+0 fel / 26,53 sek | | Isak Phil | Helmer | 0+0 fel / 28,50 sek | | Elin Lindberg | Bazza | 0+0 fel / 29,56 sek | | Sebastian Karlsson | Brynolf | 0+0 fel / 32,91 sek | | Ella Anundsson | Timmie | 0+0 fel / 34,25 sek | | Emilia Asklöf | Rambo | 0+0 fel / 34,56 sek | | Hanna Björkén | Magnum | 0+0 fel / 47,53 sek | | Lukas Björkén | Magnum | 0+0 fel / 53,44 sek |
HOPPKLASS 20+30+40+60 CM BED A1:A |
---|
1 | Felice Wahl | Dobbie | 0+0 fel / 17,50 sek | 20 cm | 2 | Kajsa-Mi Blomdahl | Surprise | 0+0 fel / 18,35 sek | 60 cm | 3 | Wilma Fredriksson | Lukas | 0+0 fel / 19,00 sek | 20 cm | 4 | Meja Bond | Zorro | 0+0 fel / 19,53 sek | 20 cm | 5 | Maja Hammarberg | Wira Blåtira | 0+0 fel / 19,59 sek | 20 cm | 6 | Linnea Svensson | Wira Blåtira | 0+0 fel / 19,97 sek | 20 cm | | Jenny Gomér | Bazza | 0+0 fel / 22,19 sek | 30 cm | | Elin Lindberg | Bazza | 0+0 fel / 25,88 sek | 20 cm | | Sofia Sangrud | Dobbie | 0+0 fel / 29,59 sek | 20 cm | | Rebecka Aniansson | Calipso Boy | 0+0 fel / 32,28 sek | 30 cm | | Rebecka Aniansson | Belaxa | 0+0 fel / 33,53 sek | 40 cm | | Jenny Gomér | Bazza | 0+0 fel / 43,31 sek | 30 cm | | Roger Aniansson | Belaxa | 0+4 fel / 42,50 sek | 30 cm | | Rebecka Aniansson | Calipso Boy | 4 fel | 40 cm |
AGILITY LÄTT BANA |
---|
1 | Jenny Gomér | Bazza | 0 fel / 1,04 sek | 1 | Thelma Kruuse | Anna | 0 fel / 1,04 sek | 2 | Roger Aniansson | Belaxa | 0 fel / 1,09 sek | 3 | Beatrice Asklöf | Spike | 0 fel / 1,12 sek | 3 | Robert Aniansson | Calipso Boy | 0 fel / 1,12 sek | 6 | Sofia Sangrud | Dobbie | 0 fel / 1,21 sek | 7 | Jonna Bond | Zorro | 0 fel / 1,22 sek | | Meja Bond | Zorro | 0 fel / 1,27 sek | | Theresa Asklöf | Rambo | 0 fel / 1,33 sek | | Maja Hammarberg | Wira Blåtira |
0 fel / 1,34 sek | | Elin Lindberg | Bazza | 0 fel / 1,40 sek | | Wilma Fredriksson | Lukas | 0 fel / 1,43 sek | | Sebastian Karlsson | Brynolf | 0 fel / 1,52 sek | | Emilia Asklöf | Rambo | 0 fel / 2,06 sek | | Ella Anundsson | Timmie | 4 fel / 1,56 sek | | Isak Phil | Helmer | 4 fel / 2,11 sek | | Sofie Karlsson | Kanebys Greta | 16 fel / 3,00 sek |
AGILITY SVÅR BANA |
---|
1 | Joakim Bond | Zorro | 0 fel / 0,53 sek | 2 | Sara Eklöf | Wänga Cedrik | 0 fel / 0,54 sek | 3 | Gisela Bond | Zorro | 0 fel / 0,56 sek | 4 | Christa Sangrud | Wänga Cedrik | 0 fel / 1,03 sek | 5 | Anna Fredriksson | Lukas | 4 fel / 1,07 sek | 6 | Karin Gomér | Bazza | 4 fel / 1,14 sek | | Frida Hammarberg | Wira Blåtira | 4 fel / 1,26 sek | | Sara Eklöf | Rudolf | 8 fel / 1,27 sek | | Josefin Pettersson | Magnum | 8 fel / 1,34 sek | | Lisa Wiksell | Anirac Elin | 12 fel / 4,37 sek | | Jessica Anundsson | Timmie | 36 fel / 3,24 sek |
PRECISIONSTÖMKÖRNING |
---|
1 | Sara Eklöf | Rudolf | 0 fel / 37,41 sek | 2 | Sara Eklöf | Wänga Cedrik | 0 fel / 48,41 sek | 3 | Gisela Bond | Zorro | 0 fel / 50,56 sek | | Jessica Anundsson | Timmie | 0 fel / 72,68 sek | | Linda Karlsson | Brynolf | 0 fel / 73,20 sek | | Sofie Karlsson | Kanebys Greta | 0 fel / 103,84 sek |
PRECISIONSKÖRNING BED A1:D |
---|
1 | Sara Eklöf | Wänga Cedrik | 0+0 fel / 52,25 sek | 2 | Josefin Pettersson | Magnum | 0+0 fel / 1,03 sek | 3 | Christa Sangrud | Wänga Cedrik | 0+0 fel / 1,11 sek | 4 | Ulf Johansson | Magnum | 0+0 fel / 1,44 sek | | Lisa Wiksell | Anirac Elin | 4 fel | | Gisela Bond | Zorro | 4 fel | | Kajsa-Mi Blomdahl | Surprise | 4 fel | | Sara Eklöf | Rudolf | 8 fel | | Åsa Samuelsson | Zorro | 12 fel | | Joakim Bond | Zorro | 12 fel |
|
29 Oktober 2007
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|