|
|
|
Må
|
Ti
|
On
|
To
|
Fr
|
Lö
|
Sö
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|
Oktober (2014) |
|
|
|
(1) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(8) |
|
(7) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(10) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(7) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(8) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(7) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(3) |
|
|
(263) |
|
(1) |
|
(4) |
|
(6) |
|
(14) |
|
(0) |
|
(1) |
|
|
|
|
Inlägg: 289 |
Kommentarer: 157 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poängjakten 2008
Så var det färdigräknat efter den sista tävlingen för säsongen. För att vara med ska man under året ha fått ihop 7 starter eller fler på våra tävlingar. De 7 bästa resultaten räknas. Alla deltagare får poäng enl. följande: 1:a plats 10 p 2:a plats 8 p 3:e plats 6 p 4:e plats 5 p 5:e plats 4 p 6:e plats 3 p 7:e plats 2 p 8:e plats och övriga deltagare 1 p.
Bästa Barn - Meja Bond 54 p
Jonna Bond |
48 |
Sofia Sangrud |
47 |
Wilma Fredriksson |
43 |
Ella Almgren |
34 |
Frida Persson |
30 |
Elin Lindberg |
32 (5) |
Maja Hammarberg |
20 (6) |
Linnea Svensson |
15 (3) |
Hanna Björkén |
14 (4) |
Felice Wahl |
11 (2) |
Filip Persson |
7 (3) |
Lukas Björkén |
6 (4) |
Filip H Ziegler |
6 (3) |
Zelina Glad |
6 (1) |
Tim Svebeck |
5 (3) |
Gustav Åberg |
5 (2) |
Ida Kinnerberg |
5 (1) |
Erica Glad |
4 (2) |
Mio Asklöf |
4 (1) |
Melker Dolk |
3 (2) |
Tuva Sandberg |
2 (2) |
Lukas Langevik |
2 (1) |
Tove Isaksson |
2 (1) |
Bästa Junior - Jenny Gomér 66 p
Helene Dellenfalk |
42 |
Tilda Allander |
38 |
Jenny Ek |
31 |
Cajsa Gustavsson |
23 |
Hanna Svensson |
36 (4) |
Frida Rubin |
27 (6) |
Hanna Oskarsson |
20 (5) |
Fanny Erlandsson |
17 (4) |
Julia Hultmark |
14 (4) |
Julia Dolk |
14 (3) |
Linnea Jonsson |
14 (2) |
Emelie Långh |
10 (1) |
Linnea Edström |
10 (1) |
Elin Andersson |
7 (2) |
Sara Ståhl |
6 (4) |
Felicia Egonsson |
6 (1) |
Joakim Dellenfalk |
4 (3) |
Mikaela Kindholm |
4 (1) |
Emil Anderson |
4 (1) |
Michelle Erlin |
2 (2) |
Elin Johansson |
2 (2) |
Bästa Vuxen - Sara Eklöf 66 p
Helena Johansson |
55 |
Gisela Bond |
49 |
Jessica Anundsson |
38 |
Charlotte Dellenfalk |
19 |
Malin Olsson |
40 (6) |
Josefin Pettersson |
22 (3) |
Elin Dahlström |
19 (3) |
Cecilia Lindberg |
18 (3) |
Frida Hammarberg |
16 (3) |
Jennifer Eriksson |
14 (4) |
Lotta Johansson |
13 (2) |
Marica Westerholm |
12 (3) |
Anna Fredriksson |
6 (3) |
Karin Gomer |
6 (1) |
Cissi Wasteson |
4 (1) |
Ida Persson |
2 (2) |
Christa Sangrud |
1 (1) |
Emma Johansson |
1 (1) |
Erica Ziegler |
1 (1) |
|
24 Oktober 2008
| Länk
| Resultat
| 2 kommentarer
|
|
|
|
Resultat 081019
Klass 1 - Agility Barn (födda -03 t.o.m. -00) Kat. A |
8 anmälda, 8 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
0 |
88,0 |
2 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
108,3 |
3 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
113,1 |
4 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
119,8 |
|
|
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
123,6 |
|
Ella Almgren |
Ackleja |
0 |
144,9 |
|
Frida Persson |
Terana |
8 |
135,3 |
|
Tim Svebeck |
Leva |
16 |
289,5 |
|
|
Klass 2 - Agility Jun (födda -92 t.o.m. -99 Kat. A + B |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
102,9 |
2 |
Tilda Allander |
Tudor |
0 |
128,9 |
|
|
Cajsa Gustavsson |
Terana |
0 |
134,4 |
|
Fanny Erlandsson |
Zorro |
4 |
89,0 |
|
Jenny Ek |
Norman |
8 |
131,6 |
|
|
Klass 3 - Agility Vuxen (födda f.o.m. -91) Kat. A |
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Jessica Almgren |
Ackleja |
1 |
97,5 |
2 |
Cecilia Lindberg |
Ackleja |
4 |
74,0 |
3 |
Malin Olsson |
Sixton |
4 |
117,7 |
|
|
Helena Johansson |
Nils Poppe |
5 |
73,0 |
|
Gisela Bond |
Zorro |
5 |
79,7 |
|
Helena Johansson |
Terana |
16 |
132,4 |
|
|
Klass 4 - Trail Barn (födda -03 t.o.m. -00) Kat. A |
13 anmälda, 13 startande, 7 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
69,3 |
2 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
77,3 |
3 |
Zelina Glad |
Nils Poppe |
0 |
82,6 |
4 |
Tilda Allander |
Nils Poppe |
0 |
82,9 |
5 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
92,4 |
6 |
Tim Svebeck |
Leva |
0 |
105,7 |
7 |
Frida Persson |
Terana |
0 |
114,8 |
|
|
Ella Almgren |
Ackleja |
4 |
112,9 |
|
Lucas Björkén |
Magnum |
4 |
128,3 |
|
Lukas Langevik |
Chess |
8 |
105,4 |
|
Tuva Sandberg |
Magnum |
8 |
142,6 |
|
Hanna Björkén |
Magnum |
8 |
148,1 |
|
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
Ute. |
|
|
|
Klass 7 - Trailtömkörning Kat. A + B |
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Helena Johansson |
Nils Poppe |
0 |
67,9 |
2 |
Gisela Bond |
Zorro |
0 |
82,0 |
3 |
Jenny Ek |
Norman |
0 |
108,9 |
|
|
Jessica Almgren |
Ackleja |
4 |
123,4 |
|
Malin Olsson |
Sixton |
8 |
78,2 |
|
Cajsa Gustavsson |
Tudor |
12 |
124,4 |
|
|
Klass 10 - Hoppning 10 och 20 cm med ledare, bed. A:0 Kat. A |
15 anmälda, 15 startande, 7 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
0 |
70,7 |
2 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
75,7 |
3 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
77,0 |
4 |
Wilma Fredriksson |
Lucas Gallant |
0 |
78,0 |
5 |
Elin Lindberg |
Ackleja |
0 |
82,0 |
6 |
Erica Glad |
Hiawatha |
0 |
84,0 |
7 |
Melker Dolk |
Babs |
0 |
87,6 |
|
|
Melker Dolk |
Babs |
0 |
92,2 |
|
Tim Svebeck |
Leva |
0 |
97,4 |
|
Lukas Langevik |
Chess |
0 |
107,9 |
|
Ella Almgren |
Ackleja |
0 |
110,1 |
|
Lucas Björkén |
Magnum |
0 |
179,2 |
|
Tuva Sandberg |
Magnum |
0 |
216,3 |
|
Sofia Sangrud |
Lucas Gallant |
4 |
86,3 |
|
Hanna Björkén |
Magnum |
4 |
158,2 |
|
|
Klass 11 - Hoppning 10 och 20 cm med medhjälpare, bed. A:0 Kat. A |
9 anmälda, 9 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Linnea Jonsson |
Tudor |
0 |
65,3 |
2 |
Meja Bond |
Zorro |
0 |
70,0 |
3 |
Meja Bond |
Bazza |
0 |
84,9 |
4 |
Jonna Bond |
Zorro |
0 |
86,2 |
|
|
Frida Persson |
Tudor |
0 |
88,5 |
|
Tilda Allander |
Nils Poppe |
0 |
90,1 |
|
Tove Isaksson |
Chess |
0 |
111,5 |
|
Erica Glad |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
Elin Johansson |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
|
Klass 12 - Hoppning 30 & 40 cm, bed. A:0 Kat. A + B |
9 anmälda, 9 startande, 4 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Hanna Svensson |
Izadora |
0 |
37,2 |
2 |
Hanna Svensson |
Izadora |
0 |
42,2 |
3 |
Julia Dolk |
Greta |
0 |
52,1 |
4 |
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
53,9 |
|
|
Linnea Jonsson |
Tudor |
0 |
64,3 |
|
Jenny Gomér |
Valencia |
0 |
67,1 |
|
Julia Dolk |
Greta |
4 |
49,2 |
|
Jenny Gomér |
Valencia |
4 |
67,0 |
|
Elin Johansson |
Hiawatha |
Ute. |
|
|
|
Klass 13 - Hoppning 50 & 60 cm, bed. A:0 Kat. A + B + D |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
1 |
Hanna Svensson |
Metro |
0 |
38,4 |
2 |
Hanna Svensson |
Metro |
0 |
38,5 |
|
|
Julia Dolk |
Greta |
0 |
45,4 |
|
Jenny Gomér |
Olivehults Bazza |
0 |
57,2 |
|
Anderson Emil |
Krasse |
0 |
67,6 |
|
|
Klass 14 - Dressyrtömkörning LD:2 & LD:4 Kat. A |
Procentsammanställning |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
Domare C: Karin Gomér |
|
Pl. |
Ryttare |
Häst |
Maxp. |
Poäng |
% |
1 |
Malin Olsson |
Sixton |
180 |
126 |
70,00 |
1 |
Gisela Bond |
Zorro |
160 |
112 |
70,00 |
|
|
Helena Johansson |
Nils Poppe |
160 |
110 |
68,75 |
|
Jessica Almgren |
Ackleja |
160 |
106 |
66,25 |
|
Cajsa Gustavsson |
Tudor |
160 |
105 |
65,62 |
|
20 Oktober 2008
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|