|
|
|
Må
|
Ti
|
On
|
To
|
Fr
|
Lö
|
Sö
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|
Juni (2016) |
|
|
|
(1) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(8) |
|
(7) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(10) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(6) |
|
(7) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(8) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(6) |
|
(5) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(3) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(3) |
|
(4) |
|
(7) |
|
(5) |
|
(3) |
|
(2) |
|
(3) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(4) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(2) |
|
(4) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(1) |
|
(2) |
|
(1) |
|
(5) |
|
(3) |
|
|
(263) |
|
(1) |
|
(4) |
|
(6) |
|
(14) |
|
(0) |
|
(1) |
|
|
|
|
Inlägg: 289 |
Kommentarer: 157 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat - Sommartävling 080706
Klass 1 Agility barn (3-7 år) bed. A:0 Kategori A |
13 startande, 6 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
63,7 |
2 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
76,3 |
2 |
Julia Hultmark |
|
Nils Poppe |
|
0 |
|
76,3 |
4 |
Frida Persson |
|
Filur |
|
0 |
|
87,7 |
5 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
91,4 |
5 |
Ella Anundsson |
|
Pys |
|
0 |
|
91,4 |
7 |
Elin Lindberg |
|
Ackleja |
|
0 |
|
101,8 |
8 |
Filip Persson |
|
Goliat |
|
0 |
|
102,6 |
9 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
105,5 |
10 |
Filip Persson |
|
Filur |
|
4 |
|
108,7 |
11 |
Gustav Åberg |
|
Wira Blåtira |
|
4 |
|
109,5 |
12 |
Tilda R Allander |
|
Goliat |
|
8 |
|
71 |
13 |
Maja Hammarberg |
|
Zingo |
|
12 |
|
100,3 |
Klass 2 Agility junior (8-16 år) bed. A:0 Kategori A + B |
15 startande, 7 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Ek |
|
Norman |
|
0 |
|
69,5 |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
70,4 |
3 |
Helene Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
73,3 |
4 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
0 |
|
74,7 |
5 |
Mikaela Kindholm |
|
Goliat |
|
0 |
|
78,1 |
6 |
Sara Ståhl |
|
Pys |
|
0 |
|
81,5 |
7 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
88,3 |
8 |
Cajsa Gustavsson |
|
Terana |
|
0 |
|
93,2 |
9 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
4 |
|
68,1 |
10 |
Fanny Erlandsson |
|
Zorro |
|
4 |
|
99,7 |
11 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
4 |
|
100,6 |
12 |
Michelle Erlin |
|
Micro |
|
4 |
|
101,2 |
13 |
Erica Ziegler |
|
Ludde-Ior |
|
4 |
|
169,7 |
14 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
12 |
|
85,9 |
15 |
Sara Ståhl |
|
Hanna |
|
16 |
|
141,9 |
Klass 3 Agility vuxen bed. A:0 Kategori A + B |
15 startande, 7 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
58,7 |
2 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
|
0 |
|
70,1 |
3 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
72,7 |
4 |
Cecilia Lindberg |
|
Ackleja |
|
0 |
|
73,3 |
5 |
Marica Westerholm |
|
Galenby Monnet |
|
0 |
|
75,1 |
6 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
80,3 |
7 |
Frida Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
0 |
|
81,3 |
8 |
Ida Persson |
|
Pys |
|
0 |
|
87,3 |
9 |
Charlotte Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
105,6 |
10 |
Anna Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
1 |
|
65,7 |
11 |
Christa Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
1 |
|
76,7 |
12 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
|
1 |
|
80,2 |
13 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
|
4 |
|
62,4 |
14 |
Emma Johansson |
|
Ackleja |
|
4 |
|
79,5 |
15 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
|
4 |
|
87,5 |
Klass 4 Dressyr Ledklass Kategori A |
4 startande, 2 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
1 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
60 |
2 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
57 |
3 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
56 |
3 |
Ella Anundsson |
|
Hanna |
|
56 |
Klass 5 Dressyr Ryttarmärke I och II Kategori A + B |
6 startande, 3 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
90 |
|
64,286 |
% |
|
Märke II |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
66 |
|
60,000 |
% |
|
Märke I |
3 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
65 |
|
59,091 |
% |
|
Märke I |
4 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
61 |
|
55,455 |
% |
|
Märke I |
5 |
Ella Anundsson |
|
Ackleja |
|
54 |
|
49,091 |
% |
|
Märke I |
6 |
Hanna Oscarsson |
|
Ludde-Ior |
|
53 |
|
48,182 |
% |
|
Märke I |
Klass 7 Dressyrtömkörning LD:4 1992 Kategori A + B |
12 startande, 6 placerade. |
Domare C: Monica Bergström |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
124 |
|
68,889 |
% |
2 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
|
118 |
|
65,556 |
% |
3 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
|
115 |
|
63,889 |
% |
4 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Hugo |
|
108 |
|
60,000 |
% |
5 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
104 |
|
57,778 |
% |
6 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
99 |
|
55,000 |
% |
7 |
Helena Johansson |
|
Tudor |
|
98 |
|
54,444 |
% |
8 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
|
96 |
|
53,333 |
% |
9 |
Jennifer Eriksson |
|
Nikkita |
|
95 |
|
52,778 |
% |
10 |
Jenny Ek |
|
Norman |
|
94 |
|
52,222 |
% |
11 |
Jennifer Eriksson |
|
Galenby Monnet |
|
93 |
|
51,667 |
% |
12 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
88 |
|
48,889 |
% |
Klass 8 Hoppning 10 & 20 cm med ledare, bed. A:0 Kategori A |
8 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Hammarberg |
|
Zingo |
|
0 |
|
1,10 |
|
2 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
1,24 |
|
3 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
1,26 |
|
4 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
1,36 |
|
5 |
Gustav Åberg |
|
Zingo |
|
0 |
|
1,50 |
|
5 |
Filiph Ziegler Hamilton |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,50 |
|
7 |
Filip Persson |
|
Filur |
|
0 |
|
1,56 |
|
8 |
Arvid Sandström |
|
Bibbi |
|
utgår |
|
|
|
Klass 9 Hoppning 10 & 20 cm utan ledare, bed. A:0 Kategori A |
9 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Edström |
|
Tudor |
|
0 |
|
1,18 |
|
2 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
0 |
|
1,29 |
|
2 |
Felicia Egonsson |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,29 |
|
4 |
Frida Persson |
|
Terana |
|
0 |
|
1,37 |
|
5 |
Julia Hultmark |
|
Nils Poppe |
|
0 |
|
1,46 |
|
6 |
Tilda R Allander |
|
Goliat |
|
0 |
|
1,50 |
|
7 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
0 |
|
2,07 |
|
8 |
Maja Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
4 |
|
1,58 |
|
9 |
Ella Anundsson |
|
Hanna |
|
4 |
|
2,04 |
|
Klass 12 Hoppning 30 cm - Lätt D bed. A:0 Kategori A + B |
6 startande, 3 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
0 |
|
0,52 |
2 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
0,53 |
3 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
0 |
|
0,59 |
3 |
Helene Dellenfalk |
|
HippoLina |
|
0 |
|
0,59 |
5 |
Hanna Oscarsson |
|
Ludde-Ior |
|
0 |
|
1,59 |
6 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
16 |
|
2,29 |
Klass 13 Hoppning 30 - 40 cm för "handler", bed. A:0 Kategori A |
13 startande, 6 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
0,38 |
2 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
0,39 |
3 |
Jennifer Eriksson |
|
Nikkita |
|
0 |
|
0,43 |
4 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
0 |
|
0,47 |
5 |
Frida Hammarberg |
|
Wira Blåtira |
|
0 |
|
0,48 |
5 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
0,48 |
7 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
0,49 |
8 |
Helene Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
|
0 |
|
0,53 |
9 |
Ida Persson |
|
Hanna |
|
0 |
|
0,57 |
10 |
Michelle Erlin |
|
Micro |
|
0 |
|
1,03 |
11 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
0 |
|
1,05 |
12 |
Sara Ståhl |
|
Pys |
|
0 |
|
1,08 |
13 |
Sara Ståhl |
|
Hanna |
|
12 |
|
1,30 |
Klass 15 Precisionskörning Tävlingsklass, bed. A:0 Kategori A |
10 startande, 4 placerade. |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
|
0 |
|
1,19 |
2 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
|
0 |
|
1,22 |
3 |
Marica Westerholm |
|
Nikkita |
|
0 |
|
1,35 |
4 |
Frida Rubin |
|
Galenby Monnet |
|
1 |
|
1,48 |
5 |
Cissi Wasteson |
|
Bibbi |
|
3 |
|
1,28 |
6 |
Helene Dellenfalk |
|
Hugo |
|
9 |
|
1,32 |
7 |
Marica Westerholm |
|
Galenby Monnet |
|
9 |
|
1,45 |
8 |
Joakim Dellenfalk |
|
Hugo |
|
10 |
|
2,07 |
9 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
|
13 |
|
2,07 |
10 |
Cajsa Gustavsson |
|
Nils Poppe |
|
20 |
|
2,28 |
Klass 16 Juniorhandling (3-7 år) - visning Kategori A |
6 startande, 3 placerade. |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Lindberg |
|
Ackleja |
|
48 |
2 |
Sofia Sangrud |
|
Lucas Gallant |
|
42 |
3 |
Wilma Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
|
41 |
4 |
Meja Bond |
|
Zorro |
|
40 |
4 |
Ella Anundsson |
|
Pys |
|
40 |
6 |
Jonna Bond |
|
Zorro |
|
35 |
Klass 17 Utställning Kategori A + B + D |
19 startande |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Dahlström |
|
Smiggo |
G |
40 |
Bästa Valack |
1 |
Helena Johansson |
|
Nils Poppe |
G |
40 |
Reserv Valack |
3 |
Helena Johansson |
|
Tudor |
S |
39 |
Hederspokal |
4 |
Karin Gomer |
|
Olivehults Bazza |
S |
38 |
Bästa Sto |
4 |
Jennifer Eriksson |
|
Galenby Monnet |
S |
38 |
|
4 |
Helena Johansson |
|
Filur |
S |
38 |
|
4 |
Malin Olsson |
|
Sixton |
S |
38 |
|
8 |
Gisela Bond |
|
Marwin II |
S |
37 |
|
8 |
Sara Eklöv |
|
Wänga Cedrik |
S |
37 |
|
8 |
Helena Johansson |
|
Goliat |
S |
37 |
|
8 |
Cecilia Lindberg |
|
Ackleja |
S |
37 |
|
12 |
Charlotte Dellenfalk |
|
HippoLina |
S |
36 |
|
13 |
Jenny Ek |
|
Norman |
S |
35 |
|
13 |
Jessica Anundsson |
|
Pys |
S |
35 |
|
15 |
Sara Eklöv |
|
Mercedez |
B |
34 |
|
16 |
Anna Fredriksson |
|
Lucas Gallant |
B |
33 |
|
17 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Prinsessan Fiona |
B |
31 |
|
17 |
Helena Johansson |
|
Terana |
B |
31 |
|
19 |
Charlotte Dellenfalk |
|
Hugo |
|
28 |
|
Klass 18 Juniorhandling (8-16 år) - visning Kategori A + D |
4 startande, 1 placerad. |
Domare Helena Kättström |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Långh |
|
Marwin II |
|
38 |
|
1 |
Jenny Gomér |
|
Olivehults Bazza |
|
38 |
|
3 |
Frida Rubin |
|
Nikkita |
|
37 |
|
4 |
Fanny Erlandsson |
|
Zorro |
|
34 |
|
Meetingpris för bäst resultat i 3 grenar: Barn - Meja Bond Junior - Jenny Gomér Vuxen - Sara Eklöf
Vi tackar alla funktionärer och deltagarna för en fantastiskt rolig tävling.
Ett stort tack till alla våra sponsorer som gjort denna tävlingsdag möjlig: Taxibil i Östergötland, ERA Jan Gomér Fastighetsbyrå, Ponnybutiken, Agria, Min Häst, ”Magnum”, Annas stenar, Sivs pärldesign, Bluemull Shetland, Global Invest, Fam Claesson, Fam Sangrud, Fam Samuelsson, GB glass, Saab Aerospace AB, Rappestad RK och Shettismammorna.
|
7 Juli 2008
| Länk
| Resultat
| 0 kommentar
|
|
|