Hej på er allesammans!
Idag på jobbet satt jag & läste igenom krisplanen inte så roligt direkt men ett måste för när olyckan är framme så är det bra att ha läst den. Men det kommer ju lite tankar när man läser den kan jag ju säga.

Väntar på Mamma Scan!
Idag hade jag bestämt med Jenny som har schäfertiken Mamma Scan & scäferhanen Dino=D! Vi gick till stan för Jenny hade ett ärende till apoteket=D. Var längesen jag gick på Drottningatan men det funka finfint=D!

Edvin & Mamma utanför apoteket=D
Medan jenny var inne på apoteket så körde jag lite fotposition med Edvin & stegförflyttningar. Det funka kalasbra=D. Både bakåt & åt sidorna. Kan det beror på att matte hade supergodis idag. Nämliugen färskt levergodis som jag köpte utav Ingela=D! Edvin är helt galen i det=D

Edvin kollar in rottisflickorna=D
Blev en promenad på 1.5 timma iaf man får ju gå ganska sakta i denna halkan. Sen tog det en stund på apoteket också=D! Var jätteskönt ute iaf. Sen stod vi & prata & Edvin & Mamma pussades lite granna. Ska bli kul & se dem leka sen tillsammans. Edvin har ju bara Takida som lekkamrat. Så får hoppas att Mamma faller Edvin i smaken men det gör hon nog för Edvin & Mamma är ganska galna båda 2*hihi*.

Prinsen<3
Nu ska jag skura omgång nummer 2 här hemma. Tur Johanna är bortrest annar skulle hon bli galen på mig om hon läser det här*hihi*. Hon tycker jag har städmani=D! Har också hört att det ska komma hundpolser till stan*lovley*. Det behöver vi i Sverige så som folk behandlar sina djur.
Ha en trevlig torsdag
Kramar